M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

AMS rozstrzygnął konkurs w Gdańsku

Jacek Piątkowski | 24 marca 2011, 06:00

W konkursie Miasta Gdańsk i AMS na opracowanie założeń funkcjonalno-przestrzennych Placu Wałowego w Gdańsku sąd konkursowy przyznał dwie równorzędne pierwsze nagrody.

 

Ich laureatami zostali zespół w składzie Miłosz Zieliński i Laura Klimczak oraz Paweł Skóra. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne w wysokości po 8,5 tys. zł. Nagrody wręczył Marek Kuzaka (na zdj.), prezes zarządu AMS.

Sąd konkursowy, zgodnie z zapisami regulaminu konkursu, zmienił rodzaj i wysokość nagród. – Obie prace uzyskały prawie identyczną liczbę punktów, jednocześnie były to dwa zupełnie różne podejścia do wizji placu. Postanowiliśmy nagrodzić oba – powiedział Grzegorz Sulikowski, sędzia sądu konkursowego.

Do ostatecznej rywalizacji w konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania Placu Wałowego nadesłano 38 prac, spośród których jedna została wykluczona jako niespełniająca wymagań regulaminu. Oprócz dwóch pierwszych nagród sąd konkursowy przyznał także dwa wyróżnienia – każde po 1,5 tys. zł – pracom autorstwa Marcelego Łasochy oraz GPP Grupy Projektowej w składzie: Mikołaj Iwańczuk, Kinga Trąbińska, Magdalena Zygier oraz Magdalena Budzoń.

Uroczystość ogłoszenia wyników z udziałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbyła się w Sali Herbowej Nowego Ratusza w Gdańsku.

W ramach działań przygotowujących do konkursu odbyły się w Gdańsku dwie tury konsultacji społecznych, które miały pomóc odpowiedzieć na pytanie, jaki charakter placu najchętniej widzieliby mieszkańcy, eksperci i miłośnicy Gdańska. Wnioski i postulaty zgłoszone w trakcie konsultacji społecznych zostały dołączone do regulaminu konkursu.

Konkurs na zagospodarowanie Placu Wałowego został przygotowany i zrealizowany w ramach autorskiego projektu AMS pod nazwą Bramy Kraju we współpracy z Referatem Rewitalizacji UM Gdańska oraz pod patronatem Towarzystwa Urbanistów Polskich Oddział Gdańsk.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,