M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Kofola wprowadza energetyki do portfolio

Beata Goczał | 27 kwietnia 2011, 06:00

Kofola kupiła czeską spółkę Pinelli, producenta napojów energetycznych Semtex i Erektus.

Czeska spółka Kofola należąca do Grupy Kofola (w Polsce jest właścicielem Hoop Polska) została właścicielem 100 proc. udziałów w spółce Pinelli, która 15 lat temu jako pierwsza zaproponowała czeskim konsumentom napój energetyczny.

Pinelli to firma, którą w 1993 r. założyli przedsiębiorcy Milan Vik i Stanislav Hruška. Dwa lata później firma wprowadziła na rynek markę Semtex, która utrzymuje na czeskim rynku stabilną pozycję. Dzięki dziesięcioprocentowemu udziałowi plasuje się na drugim miejscu w segmencie napojów energetycznych. 

Kofola w Czechach zajmuje trzecie miejsce na rynku napojów bezalkoholowych. Do jej mocnych stron należy budowanie marek lokalnych, które z powodzeniem konkurują z globalnymi graczami. Kofola już w przeszłości zrealizowała kilka akwizycji, ostatnio przejęła legendarną w Czechach i na Słowacji markę Vinea.

Pierwszym krokiem po akwizycji będzie poszerzenie sieci dystrybucyjnej oraz stopniowa realizacja wizji Kofoli w segmencie napojów energetycznych. Informacja o wysokości transakcji nie została ujawniona.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,