M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Nowy zarząd TVP SA

Marta Daszkiewicz | 28 kwietnia 2011, 06:00

Juliusz Braun prezesem. Jak podał wczoraj "Newsweek", sąd ustali, czy ma prawo pełnić te obowiązki.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku rady nadzorczej TVP SA o powołanie nowego zarządu telewizji publicznej.

Prezesem został Juliusz Braun, a Bogusław Piwowar i Marian Zalewski członkami zarządu. Juliusz Braun i Marian Zalewski będą w zarządzie od 6 maja, Bogusław Piwowar od 15 lipca – poinformowała wczoraj TVP SA.

Do tego czasu TVP jednoosobowo będzie zarządzał Juliusz Braun jako p.o. prezes.

Jak z kolei podał wczoraj „Newsweek”, jeden z pracowników telewizji publicznej złożył do sądu w Warszawie wniosek o ustalenie, czy Juliusz Braun ma prawo pełnić obowiązki prezesa TVP SA. Wątpliwości co do obsadzenia tego stanowiska wynikają z faktu, iż Braun nie zdał obowiązkowego egzaminu dla członków rad nadzorczych spółek skarbu państwa. Do rady nadzorczej TVP trafił z rekomendacji ministra kultury.

Już w marcu zwracał uwagę na tę kwestię zawieszony prezes TVP Romuald Orzeł – zauważa "Newsweek". Sąd nie rozpatrzył jednak jego skargi, tłumacząc, że nie jest on stroną w sprawie, bo nie łączy go z telewizją stosunek pracy. Tym razem jest inaczej, bo dokumenty wysłał do sądu Jacek Ostaś, zastępca dyrektora ds. wdrożeń ośrodka TVP Technologie. Na początku kwietnia Ostaś został zwolniony, ale formalnie do końca okresu wypowiedzenia jest zatrudniony w TVP.

Jeśli sąd uzna racje wicedyrektora, trzeba będzie anulować wszystkie decyzje podjęte przez prezesa Brauna na Woronicza.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,