M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Ferran Adria dla PepsiCo

Beata Goczał | 22 czerwca 2011, 06:00

Koncern rozpoczął współpracę z najlepszym kucharzem świata.

Koncern PepsiCo rozpoczyna współpracę z Ferranem Adria, światowej sławy mistrzem kuchni.

Współpraca ta ma być dla firmy szansą rozwoju nowoczesnej żywności, a zarazem sposobem poznania innowacyjnych tendencji kulinarnych.

Ferran Adria, którego restauracja El Bulli w Hiszpanii została pięciokrotnie uznana za najlepszą na świecie przez "Restaurant Magazine", będzie współpracować z PepsiCo i służyć pomocą w rozwoju nowych metod i koncepcji kreatywnych innowacyjnej żywności. Partnerstwo to jest kontynuacją istniejących udanych relacji pomiędzy stronami. Rozpoczęta w 2005 r. współpraca opierała się na konsultacjach m.in. przy projekcie zup warzywnych Alvalle i chipsów Lay's Artesanas (smażonych w 100 proc. na oliwie z oliwek).

Ferran Adria będzie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać PepsiCo w tworzeniu nowych przekąsek, produktów śniadaniowych i alternatywnych potraw. Kucharz pomoże zainspirować zespół PepsiCo do rozwoju produktów, dzieląc się wrażeniami i obserwacjami trendów z całego świata.

Jednym z obszarów współpracy będzie odkrywanie sztuki kulinarnej, aby umożliwić PepsiCo poszerzenie oferty zdrowszych przekąsek. Zadaniem Ferrana Adrii będzie opracowywanie składników poprawiających smak przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych technik w celu ograniczenia użycia tłuszczu i oleju w obecnych produktach, aby uczynić je jeszcze zdrowszymi.

(na podst. informacji PepsiCo)

Czytaj więcej na temat: , , , ,