M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

McCormick ma przejąć udziały w Kamisie

Joanna Dziwisińska | 29 czerwca 2011, 06:00

Według agencji Reuters amerykański McCormick & Co. kupił firmę Kamis za 830 mln zł. Przedstawiciele polskiej spółki nie komentują tych informacji.

Agencja Reuters podała, że amerykański koncern McCormick & Co. przejmie 100 proc. udziałów w spółce Kamis. Wartość transakcji ma wynieść 830 mln zł. Ma to być jedna z największych akwizycji McCormicka od 2008 roku. Koncern specjalizuje się w sprzedaży m.in. przypraw i ziół. Dotychczas nie był obecny na naszym rynku. Do jego międzynarodowych marek należą McCormick, Schilling, Zatarain's, Old Bay Seasoning, Ducros, Club House, Billy Bee Honey i Schwartz.

Przypomnijmy, że w tym roku Inntea (spółka zależna Kamisu) sprzedała firmie Amber Spark prawa związane z dotychczasową działalnością na rynku herbat, w tym z produkcją herbat marki Irving. Tym samym firma skupiła się na segmentach m.in. przypraw, musztard, keczupów.

Marketer w segmencie przypraw ma dwie marki: Kamis i Galeo. Kamis pozycjonowany jest jako marka premium, a Galeo – na średniej półce cenowej. Według danych marketera za MEMRB łączny udział przypraw Kamis i Galeo w rynku przypraw tradycyjnych (jednorodnych i specjalistycznych) wyniósł w ub.r. 44 proc. wartościowo (łącznie w handlu tradycyjnym, nowoczesnym i dyskontach). W zakresie kreacji Kamis pracował ostatnio z agencją reklamową Ambasada, a media planował i kupował MediaCom.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , ,