M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Google wprowadza nawigację do map

Maciej Florek | 21 lipca 2011, 06:00

Aplikację można pobrać za darmo z Android Market. Opłaty pobierają natomiast operatorzy za transfer danych internetowych.

Mapy Google dla telefonów komórkowych w Polsce zostały dzisiaj wzbogacone o nową funkcję - nawigację w Mapach Google (Beta).

Nawigacja w Mapach Google to system nawigacji GPS, który głosowo informuje o kierunku jazdy ("turn-by-turn”), pokazuje trasę, wyświetla najnowsze mapy, a także udostępnia dane o firmach z okolicy oraz dostarcza aktualizowane na bieżąco informacje o ruchu drogowym. Nawigacja może także wskazać trasę alternatywną, która pozwoli ominąć korki.

Takie rozwiązanie nie wymaga kupowania uaktualnień map ani ręcznego aktualizowania urządzenia, ponieważ wszystkie dane pochodzą z najnowszej wersji Map Google. Nawigacja oferuje także podgląd trasy w widoku z satelity i z perspektywy przechodnia.

Nawigację można pobrać na telefony z systemem Android 1.6 lub wyższym, wyszukując aplikację Mapy Google ("Google Maps”) w Android Market. Korzystanie z aplikacji jest darmowe. Operatorzy komórkowi pobierają opłaty za przesyłanie danych, które jest niezbędne do działania aplikacji.

 

Czytaj więcej na temat: , , ,