M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Zmęczeni social mediami

( red. ) | 17 sierpnia 2011, 06:00

Międzynarodowy sondaż pokazuje, że wielu konsumentów odczuwa zmęczenie mediami społecznościowymi.

Firma badawcza Gartner przepytała 6295 osób w wieku 13-74 lata z 11 krajów na temat korzystania z social mediów. Z sondażu wynika, że niektóre kraje osiągnęły w tym zakresie "dojrzałość”. 24 proc. respondentów przyznało, że rzadziej korzysta z tego medium niż w fazie początkowej, gdy do niego dołączyli.

W krajach, które uchodzą za najbardziej rozwinięte pod tym względem, czyli Japonii, USA i Wielkiej Brytanii, aż 40 proc. zadeklarowało, że korzysta rzadziej, 20 proc. porzuciło social media, a 40 proc. loguje się z tą samą częstotliwością.

Co ważniejsze, 31 proc. respondentów określanych jako aspirujący - młodzi, mobilni i świadomi marek - przyznało, że sieci społecznościowe coraz bardziej ich nudzą.

37 proc. respondentów, szczególnie młodsze roczniki mocno wyedukowane w zakresie technologii cyfrowych, zwiększyło swoją aktywność w social mediach.

Niemniej jednak Gartner ostrzega, że oznaki zmęczenia social mediami to nic dobrego i ich właściciele powinni zadbać o to, aby utrzymać zainteresowanie konsumenta. Dotyczy to także aktywności marek.

Na pytanie dlaczego respondenci korzystają mniej z social mediów, nie było jednoznacznej odpowiedzi. Najwięcej wskazało: ochronę prywatności.

(Warc.com)

Czytaj więcej na temat: