M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Website'y gazet coraz popularniejsze w Europie

( red. ) | 22 sierpnia 2011, 06:00

Najpopularniejszy jest serwis internetowy brytyjskich "Daily Mail" i "Guardiana".

Liczba Europejczyków odwiedzających strony internetowe gazet wzrosła w ciągu ostatniego roku o 11 proc. - wynika z zestawienia ComScore.

W czerwcu br. e-witryny dzienników przyciągnęły w sumie 167,2 mln mieszkańców Starego Kontynentu. Średnio spędzili oni na tych stronach miesięcznie 40,5 min.

Najczęściej odwiedzanym website'em w tej kategorii był brytyjski "Daily Mail", który zgromadził 17,2 mln unikatowych użytkowników. W czołowej piątce znalazły się jeszcze kolejno: "Guardian" (13,5 mln UU), niemiecki "Bild" (9,9 mln) oraz tureckie "Hürriyet" (9,5 mln) i "Milliyet" (8,8 mln). Serwis internetowy "New York Timesa", jedynej pozaeuropejskiej gazety w zestawieniu ComScore, znalazł się na ósmym miejscu z wynikiem 5,7 mln unikatowych użytkowników z Europy.

Jeśli chodzi o internet jako całość, to najczęściej odwiedzaną w czerwcu br. przez Europejczyków stroną internetową były serwisy Google - 335,4 mln UU oraz 91 proc. zasięgu w całej europejskiej widowni internautów. Kolejne pozycje zajęły witryny Microsoftu (259,8 mln UU i 70,5 proc. zasięgu) i Facebook (246,4 mln, 66,8 proc.).

Łącznie każdy z 368,6 mln europejskich internautów spędził w czerwcu w sieci średnio 26,1 godz. Największe pod tym względem wyniki odnotowano w Holandii, Wlk. Brytanii i Turcji - tamtejsi użytkownicy spędzają w internecie ponad 31 godzin miesięcznie.

(na podst. www.mandmglobal.com)

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,