M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Hajdarowicz chce resztę "Rzeczpospolitej"

Joanna Dziwisińska | 1 września 2011, 06:00

Większościowy udziałowiec Presspubliki złożył ofertę zakupu brakującej części firmy. Nie wiadomo, czy jest jedynym chętnym na ten pakiet akcji.

Grzegorz Hajdarowicz, właściciel Gremi Media, zdecydował się wziąć udział w negocjacjach w sprawie zakupu państwowego pakietu akcji w Presspublice. Wczoraj złożył w Przedsiębiorstwie Wydawniczym "Rzeczpospolita", dzierżącym 49 proc. akcji, ofertę na ich zakup.

W wypadku dokonania transakcji zostałby jedynym właścicielem Presspubliki. W lipcu br. Gremi Media odkupiła od Mecomu 51 proc. akcji w Presspublice. Wartość transakcji wyniosła 80 mln zł.

Jarosław Knap, doradca Grupy Gremi, nie podał, jaką sumę zaproponowano PWR. Do Presspubliki należą m.in. "Rzeczpospolita", "Parkiet" i "Uważam Rze". Maciej Olender, członek zarządu PWR, nie udzielił komentarza odnośnie do oferty Hajdarowicza oraz nie odpowiedział na pytanie, czy do spółki wpłynęły także inne propozycje.

Wczoraj minął termin składania ofert. Przypomnijmy, że akcje PWR szacuje się na 60,5 mln zł. Olender nie sprecyzował, kiedy zakończą się negocjacje w sprawie sprzedaży.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,