M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Change zawiesza projekt powstania oddziału w Afryce

Agata Małkowska-Szozda | 2 września 2011, 06:00

Marcin Jeziorski, który miał pokierować Change Lagos, nie pracuje już nad tym projektem.

Projekt powstania nigeryjskiej filii agencji Change Integrated, Change Lagos, na razie został zawieszony (o planach jej powstania pisaliśmy wielokrotnie w MMP24). Change Lagos miała być dedykowana do lokalnej obsługi PZ Cussons, dotychczas obsługiwanego z Polski. Docelowo miała być niezależną agencją działającą w ramach grupy Change Integrated. Na początku działalności wspierać miał ją polski oddział, czyli Change Communication, ale docelowo obie te struktury miały działać równolegle w ramach jednej grupy komunikacyjnej - Change Integrated. Ostatecznie jednak zadecydowano o zawieszeniu tego projektu.

- Wraz z PZ Cussons doszliśmy do wniosku, że dotychczasowa forma współpracy nadal dobrze się sprawdza. Postanowiliśmy przesunąć w czasie plan otworzenia agencji w Lagos - mówi Marek Żołędziowski, CEO Change Integrated.

Elena Haritonova, marketing director PZ Cussons Nigeria, podkreśla, że plany te nie zostały całkowicie zaniechane.

- Rynek nigeryjski przypomina polski na początku okresu przemian, sprzed 20 lat. Jest nieprzewidywalny. Nim plany otworzenia nigeryjskiej agencji się wykrystalizowały, rynek się zmienił i nie jest to w tym momencie potrzebne. Jednak w miarę stabilizacji sytuacji w Nigerii na pewno w przyszłości będzie konieczne, aby ktoś z obsługującej nas agencji pracował w Lagos - mówi Haritonova.

PZ Cussons sukcesywnie poszerza współpracę z Change. Po 12 miesiącach pracy nad markami TEC i Thermocool klient przekazał jej obsługę nowych kategorii ze swojego portfolio w Nigerii. Agencja została kluczową agencją strategiczną obok sieci TBWA i McCann, stając się center of excellence dla kategorii produktów hair & skin. Od połowy 2010 roku obsługuje wszystkie marki koncernu w Afryce. Agencja rozpoczęła również prace nad nowym brandem z kategorii, w której dzisiaj PZ Cussons jeszcze nie jest obecne, a którego launch na rynku afrykańskim przewidziany jest na rok 2011. Ponadto współpraca z marketerem nie będzie dotyczyła tylko Afryki i Polski. Change w 2012 roku będzie nadzorować nowy projekt w regionie CEMEA. Szczegóły obu tych projektów nie zostały podane.

Według Haritonovej Change współpracuje z PZ Cussons na zasadzie rocznych kontraktów, które są przedłużane i w miarę potrzeb poszerzane o nowe zlecenia.

Dyr. zarządzającym Change Lagos miał być Marcin Jeziorski, ostatnio dyrektor zarządzający 303, agencji wchodzącej w skład grupy Young & Rubicam Brands. Jego zadaniem miało być zbudowanie od podstaw oddziału agencji w Nigerii. Nie udało nam się ustalić, jakie są jego dalsze plany zawodowe.

 

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , ,