Kraj

"100 rad dla Ukrainy" – Bauer wydaje  bezpłatny informator po ukraińsku

Informator został wydrukowany w nakładzie 100 tys. egz. i jest dostępny bezpłatnie w wybranych punktach recepcyjnych i miejscach wspierających uchodźców z Ukrainy.

Redakcja tygodnika “100 Rad” (Wydawnictwo Bauer) we współpracy z Fundacją Ukraina przygotowała bezpłatny informator dla uchodźców z terenu Ukrainy. Projekt jest współfinansowany przez firmę DOZ SA.24-stronicowe pismo “100 rad dla Ukrainy”, przygotowane w całości w języku ukraińskim dzięki wsparciu wolontariuszy Fundacji Ukraina, zawiera aktualne na moment wydania, niezbędne informacje dla osób, które uciekając przed skutkami wojny, trafiły do Polski, m.in. punkty recepcyjne – adresy w każdym województwie i co można w nich załatwić, transport – jak najlepiej przemieszczać się w Polsce i co przysługuje uchodźcom, pomoc medyczna – gdzie szukać pomocy, gdzie można leczyć się za darmo, co warto wiedzieć o pobycie w Polsce, jak zalegalizować swój pobyt.

Informator został wydrukowany w nakładzie 100 tys. egz. i jest dostępny bezpłatnie w wybranych punktach recepcyjnych i miejscach wspierających uchodźców z Ukrainy. Dystrybucję wspierają takie organizacje jak: Polski Czerwony Krzyż, Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu, Fundacja Ukraina, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Fundacja Ocalenie, a także wielu wolontariuszy współpracujących z wydawnictwem.

Informator został przygotowany również w wersji online i dostępny jest bezpłatnie na https://czytelnia.pl/ukraina/. Promowany będzie na stronach internetowych wydawnictwa, m.in. na twojstyl.plsprawdzone.plczytelnia.pl, oraz na profilach internetowych tytułów Wydawnictwa Bauer w mediach społecznościowych.