Kraj

545 firm zgłosiło się do "Cyfrowych rewolucji" mBanku

Konkurs jest częścią kampanii społecznej, w ramach której mBank wspiera firmy z sektora MŚP w rozwinięciu działalności w e-commerce.

Konkurs “Cyfrowe rewolucje” ma dwie kategorie: dla firm o obrotach do 10 mln zł i od 10 do 50 mln zł. W każdej z nich do wygrania jest jedna nagroda główna o wartości 100 tys. zł netto oraz pięć nagród o wartości 10 tys. zł netto każda (łącznie 12 nagród). Składają się one z dostosowanych do wielkości firmy pakietów usług ułatwiających rozpoczęcie lub rozwinięcie działalności w e-commerce.

Z 545 firm, które chcą przejść “cyfrową rewolucję”, ponad połowa (58%) nie miała wcześniej doświadczenia w internecie. Dominują firmy z branży handlowej, dużo jest też zgłoszeń z branż budowlanej i finansowej. Najwięcej wniosków przyszło z województw mazowieckiego oraz małopolskiego.

Przyjmowanie zgłoszeń do konkursu zakończyło się 22 lipca. W jury konkursu zasiadają m.in. Joanna Ceplin, ekspert marketingu online, Przemysław Pająk, założyciel grupy Spider’s Web, Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej, oraz Maciej Żak, współzałożyciel Dirlango, holdingu inwestującego w spółki technologiczne na etapie growth.

Partnerem merytorycznym kampanii jest Izba Gospodarki Elektronicznej, a partnerem konkursu organizacja płatnicza Mastercard.