Zagranica

Marketing

Adidas prowadzi dochodzenie w sprawie niewłaściwego zachowania Kanye Westa

Producent obuwia i odzieży sportowej zakończył niedawno współpracę z muzykiem.

Niemiecki producent obuwia i odzieży sportowej Adidas AG rozpoczął dochodzenie w sprawie niewłaściwego zachowania rapera Kanye Westa w trakcie współpracy przy tworzeniu i sprzedaży linii Yeezy. Adidas otrzymał anonimowy list z szeregiem zarzutów wobec Westa, który posługuje się obecnie pseudonimem Ye. Zarzuty zostały po raz pierwszy upublicznione przez magazyn “Rolling Stone”. Według tego pisma Adidasowi zarzucono brak działań na rzecz ochrony pracowników przed “przemocą słowną, wulgarnymi tyradami i próbami zastraszania”, jakich przez lata miał dopuszczać się West. Miał on m.in. pokazywać pracownikom niemieckiej firmy niecenzuralne zdjęcia i filmy wideo z udziałem byłej żony Kim Kardashian.

Adidas potraktował zarzuty poważnie i wszczyna dochodzenie kilka tygodni po zerwaniu kontraktu z Westem. Zakończenie współpracy trwającej oficjalnie od grudnia 2013 r. nastąpiło po serii kontrowersji, w tym niedawnym antysemickich wypowiedziach Ye, za które został też ukarany zablokowaniem kont na Twitterze i Instagramie.

Na zdjęciu powyżej pierwszy owoc współpracy Ye i marki Adidas – model butów Boost 750, który trafił do sprzedaży w 2015 r.