Kraj

Agnieszka Szydłowska odchodzi z Trójki

Po Marku Niedźwieckim, Hirku Wronie i Marcinie Kydryńskim kolejna dziennikarka żegna się ze stacją - po 17 latach pracy.

Jak informowaliśmy we wczorajszym serwisie MMP24, Marek Niedźwiecki w odpowiedzi na unieważnienie w wyniku cenzury 1998. wydania “Listy Przebojów Programu Trzeciego” złożył wypowiedzenie i pożegnał się ze stacją. Wydarzenia wywołały falę odejść dziennikarzy i falę ostrych protestów – pracowników radia, muzyków i słuchaczy.  Szczegółowo o przebiegu wydarzeń w sobotę i niedzielę informowaliśmy w naszym serwisie MMPOnline.
W weekend o odejściu z radia zdecydowali Hirek Wrona i Marcin Kydryński. Wczoraj na swoim Facebooku o decyzji odejścia ze stacji poinformowała Agnieszka Szydłowska: “Złożyłam dzisiaj wypowiedzenie, zatem po zakończeniu procedur i terminów wynikających z umowy przestanę być pracownikiem radiowej Trójki. Jestem urodzonym radiowcem, o tej pracy mówiłam od dziecka. Nie mam fabryczki czy innej »prawdziwej« roboty. Moim zawodem jest radio. A do tego ta przeklęta misja – urodziłam się do radia publicznego, bo misję mam we krwi. Dlatego tak długo woziłam się z decyzją. I nawet teraz jestem na maksa wkurzona, że oddaję pole, godziny, w których starałam się dawać miejsce artystom różnorodnym i nierozpieszczanym uwagą innych mediów o zasięgach, jakie dawała Trójka. (…) To, że Trójka nadal działa, to w wielu miejscach zasługa wyłącznie samego zespołu, który łata profesjonalizmem dziury nieumiejętnego zarządzania. Ostatni akord – ta »pandemiczna« ramówka. Tak naprawdę zaorała naszą antenę, pozbawiając słuchaczy ulubionych programów”.

Agnieszka Szydłowska od 1998 r. pracowała w Rozgłośni Harcerskiej, a następnie przez cztery lata w Radiostacji. W Trójce prowadziła audycje: “Radiowy dom kultury” i “Program alternatywny”. W latach 2003-2009 jako “druh zastępowy” poprowadziła pięć wydań “Listy Przebojów Programu Trzeciego”. Jest członkinią Akademii Muzycznej Trójki. Była współprowadzącą w telewizyjnym programie “Pegaz”. Wraz z Mariuszem Wilczyńskim prowadziła w TVP1 program poświęcony zjawiskom we współczesnej kulturze i sztuce “Po godzinach”. Wraz z Krzysztofem Kłopotowskim prowadziła program “Kinematograf”. Od 2005 r. prowadziła w TVP Kultura program “Niedziela z…”, a wspólnie z Markiem Horodniczym była ekspertką w dziedzinie muzyki w programie “Tygodnik kulturalny” w TVP Kultura.