Kraj

Aleksandra Bielska zastąpi Juliana Dworaka w Opus Film

Dworak na czele Klubu Producentów Reklamowych.

Julian Dworak z Opus Film został dyrektorem nowo powstałego Klubu Producentów Reklamowych, o którym informowaliśmy w poniedziałkowym wydaniu MMP24. W związku z tym jego dotychczasowe obowiązki przejęła Aleksandra Bielska. 

Bielska do tej pory zajmowała stanowisko kierownika produkcji w firmie. Związana jest ze studiem od 2008 r. Będzie pełnić funkcję producenta. W branży filmowej pracuje od 17 lat. Zrealizowała ponad 80 produkcji reklamowych. W portfolio ma projekty dla takich klientów, jak: Orange, Telekomunikacja Polska, Pekao, PZU, Danone, McDonald’s, Grupa Żywiec, Nivea, Bank Pocztowy, Getin Bank czy GetBack. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobywała, pracując w domach produkcyjnych Film It, Garaż, Dynamo i M5. Przygotowała również dwie produkcje teatralne dla TR Warszawa.

Dworak w branży reklamowej pracuje od 1998 r. Karierę zawodową rozpoczynał w ITI Film Studio. Był też związany z Saatchi & Saatchi i agencją JWT Warszawa, w której przez kilka lat pełnił funkcję szefa produkcji telewizyjnej. W 2005 r. objął stanowisko producenta w Opus Film. Realizował projekty dla branży finansowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej i FMCG. W dorobku ma ponad 100 produkcji reklamowych, m.in. dla takich firm, jak: Orange, McDonald’s, Grupa Żywiec, Danone, PZU, Getin Bank, Polpharma, Bank Pocztowy czy GetBack. Współpracował z takimi agencjami, jak: DDB & Tribal, Leo Burnett, FCB, Havas, Young & Rubicam, Heart and Brain, Bardzo oraz BBDO. Od 2016 r. jest ekspertem dialogu branżowego SAR – PSML. W jego ramach zajmuje się opracowywaniem standardów procedur przetargowych dla sektora produkcji telewizyjnych w zakupach usług marketingowych.