Kraj

Top news

Alexander Sorg odchodzi ze stanowiska prezesa Burda Media Polska

Martin Weese, dyrektor operacyjny BurdaInternational, obejmie funkcję Interim CEO w Burda Media Polska, do czasu powołania nowego prezesa.

Alexander Sorg, obecny prezes Burda Media Polska, odejdzie z firmy z końcem lutego 2022 r.

“Po ponad dwudziestu latach w Hubert Burda Media i czterech latach w Burda Media Polska, Alexander zdecydował się odejść, by móc skupić się na nowych wyzwaniach. Jako kluczowa postać sukcesu Burda Media Polska na przestrzeni ostatnich lat, Alexander Sorg będzie nadal pełnił rolę doradczą przy kluczowych projektach dla BurdaInternational” – poinformowano w komunikacie prasowym.
Martin Weese, dyrektor operacyjny BurdaInternational, obejmie funkcję Interim CEO w Burda Media Polska, do czasu powołania nowego prezesa.
– Chciałbym podziękować Alexowi za jego dwudziestoletnią pracę dla Hubert Burda Media, a także za jego wkład w rozwój Burda Media Polska. Po przeprowadzeniu biznesu przez pandemię i jednoczesnym nadzorowaniu dwóch przejęć firma jest dobrze przygotowana do wzrostu. Życzę mu wszystkiego najlepszego na nowej drodze – powiedział Tom Bureau, CEO BurdaInternational.

Alexander Sorg fotel prezesa Burda Media Polska objął jesienią 2016 r., zastąpił na stanowisku Margaret Ann Dowling. Wcześniej pracował na stanowisku dyrektora regionalnego Burda International w Rosji, Kazachstanie i na Ukrainie