Zagranica

AliExpress z funkcją tłumaczeń w czasie rzeczywistym

Innowacja ma pomóc sprzedawcom handlującym na chińskiej platformie e-commerce pokonywać bariery językowe i wchodzić na nowe rynki.

Jedną z największych przeszkód dla sprzedawców z sektora MŚP prowadzących sprzedaż za pośrednictwem AliExpress, działającej w ponad 200 krajach platformy e-commerce należącej do Alibaba Group, jest często skuteczna komunikacja. Dzięki nowej funkcji tłumaczenia w czasie rzeczywistym (live streaming) nie powinno to już stanowić problemu. Dostępne obecnie tłumaczenia to chiński na angielski, rosyjski, hiszpański i francuski, a także z angielskiego na rosyjski, hiszpański i francuski. Z czasem mają być dodawane kolejne języki.

AliExpress oferował już usługę tłumaczenia treści na żywo, ale nie radziła sobie do końca z takimi wyzwaniami jak hałasy w tle, silny akcent i kolokwializmy. Nowy model wykorzystujący narzędzia sztucznej inteligencji opracowane przez centrum badawczo-rozwojowe grupy – DAMO Academy (Academy for Discovery, Adventure, Momentum and Outlook) zapewnia znacznie trafniejsze tłumaczenia. Sprzedawcy będą mogli wykorzystać nową funkcję już podczas Globalnego Festiwalu Zakupów w Dzień Singla 11 listopada br. 

(Techradar.com)