Zagranica

Media

Amerykanie zapłacą więcej za oglądanie Disney+ i Hulu bez reklam

Ceny serwisów wspieranych reklamami pozostaną bez zmian.

Cena abonamentu za korzystanie z pozbawionych reklam wersji serwisów streamingowych Disney+ i Hulu wzrośnie w Stanach Zjednoczonych o ponad 20%. Ma to być jeden z środków prowadzących do realizacji planu Roberta Igera, CEO The Walt Disney Co., by zapewnić rentowność segmentu streamingu do września 2024 r. Wersja Disney+ bez reklam będzie kosztować 13,99 dol. miesięcznie, czyli około dwóch razy więcej, niż gdy serwis startował w 2019 r. Koszt Hulu bez reklam wzrośnie z 14,99 dol. miesięcznie do 17,99 dol. Od 6 września br. w Stanach Zjednoczonych będzie można też kupić pakiet Disney+ i Hulu bez reklam za 19,99 dol. miesięcznie. Jednocześnie Iger osłodził te podwyżki zapowiedzią, że nie wzrośnie cena wersji Disney+ i Hulu wspieranych reklamami, która w obu przypadkach wynosi 7,99 dol. miesięcznie. Z początkiem listopada br. te plany abonamentowe mają pojawić się w Kanadzie i na wybranych rynkach w regionie EMEA.

Najtańsza wersja Netfliksa bez reklam dla nowych użytkowników kosztuje obecnie 15,49 dol. miesięcznie. Jeszcze do niedawna oferowano ją za 9,99 dol. i cena ta nadal obowiązuje dla abonentów, którzy dokonali zakupu wcześniej, dopóki nie zrezygnują z planu lub nie zmienią go na inny.

Idąc w ślady głównego rywala, Walt Disney zapowiada także położenie kresu praktyce niekontrolowanego dzielenia się hasłami dostępowymi.