Kraj

Personalia

Anna Balycheva nową group account directorką w McCann

Przez osiem lat pracowała na rynku ukraińskim w McCann Kiev na rzecz m.in. takich marek jak Kyivstar/DJuice (telekomunikacja), Mastercard, Unilever czy J&J.

Do działu client business McCann dołączyła Anna Balycheva, obejmując stanowisko group account directora. Pełni funkcję head of beauty team, nadzoruje pracę zespołu skierowanego do obsługi klientów McCann z tego segmentu.

Anna Balycheva z branżą marketingową związana jest od blisko 16 lat, zdobywała doświadczenie zawodowe w międzynarodowych oddziałach agencji reklamowych grupy IPG. Przez osiem lat pracowała na rynku ukraińskim w McCann Kiev na rzecz m.in. takich marek jak Kyivstar/DJuice (telekomunikacja), Mastercard, Unilever czy J&J. Przez ostatnie osiem lat jako dyrektor biznesowa na rynku rosyjskim w McCann Moscow kierowała pracami dla marek L’Oréal, Nestle (kategoria produktów dla zwierząt domowych), J&J oraz Obi. Kampanie, które w tym czasie realizowała, zdobywały uznanie na lokalnych i międzynarodowych festiwalach branżowych. Balycheva jest wielokrotną zdobywczynią nagród Effie, w tym grand prix w Effie Ukraine.

Anna Balycheva pochodzi z Ukrainy. Do Polski przy wsparciu grupy McCann przyjechała w marcu, po wybuchu wojny.