Zagranica

Anna Bateson odchodzi z "Guardiana"

Chief customer officer żegna się z brytyjskim dziennikiem.

Anne Bateson poinformowała, że żegna się z “Guardianem”. W najpoczytniejszym dzienniku w Wielkiej Brytanii pracowała na stanowisku chief customer officera. Bateson odegrała kluczową rolę w niedawnym rebrandingu tytułu. Przez ostatnie trzy lata szefowała strategii wzmocnienia kanału digital.
Bateson, która dołączyła do wydawcy w 2016 r., a wcześniej pracowała dla Charlotte Tilbury, przez trzy miesiące pełniła również funkcję dyrektorki generalnej spółki, jej działania w istotny sposób przełożyły się na wzrost sprzedaży wydań papierowych i monetyzację ruchu na stronie.
Annette Thomas, dyrektorka wykonawcza Guardian Media Group, przejmie tymczasowo zarządzanie zespołem w obszarze finansów i ruchu czytelników. Bateson pozostawia firmę w bardzo dobrej kondycji finansowej, z przychodami na najwyższym poziomie od dekady.
Pod koniec marca gazeta miała 821 tys. czytelników, którzy regularnie co miesiąc płacili abonament, co stanowi wzrost o jedną czwartą w porównaniu z analogicznym czasem w ubiegłym roku. Nowych czytelników zapewniły ulepszone aplikacje i istotna inwestycja w kontent. Bateson zorganizowała również akcję wsparcia finansowego tytułu przez czytelników na całym świecie – w ten sposób udało się pozyskać środki od 1,16 mln czytelników.