Kraj

Anna Gacek z podcastem w Audiotece

W audycji "Rzeczy ulubione" Anna Gacek będzie rozmawiać z gośćmi ze świata muzyki.

Z nową audycją “Rzeczy ulubione” w Audiotece startuje Anna Gacek. Była dziennikarka Trójki porozmawia z gośćmi ze świata muzyki i kultury o ich “ulubionych rzeczach”.
Anna Gacek prowadziła w Audiotece dwie muzyczne audycje – “Don’t Give Up”, w której opowiadała o piosenkach przynoszących nadzieję, stworzonych w momentach euforii. Jak poinformowało biuro prasowe, “Don’t Give Up” był najchętniej słuchanym w pierwszej połowie 2020 r. podcastem Audioteki. Wcześniej w aplikacji pojawił się podcast “Sweet 90’s” o muzyce z lat 90.
Nowa audycja Gacek “Rzeczy ulubione” startuje 6 sierpnia w Audiotece. Kolejne odcinki będą się ukazywać co tydzień w czwartek. Dziennikarka rozmawiać będzie z gwiazdami muzyki, sztuki i kultury. – Od pierwszej gitary po garnitur, w którym brali ślub, będziemy rozmawiać o rzeczach materialnych, ale będą one tylko punktem wyjścia do rozmów o sztuce i życiu. “Ulubione” znaczy tu najbliższe, wyjątkowe, najcenniejsze, a “rzeczy”  – zarówno materię fizyczną, jak i sprawy po prostu najważniejsze  – mówi dziennikarka.
Jak wyjaśnia, tytuł pochodzi od płyty Johna Coltrane’a “My Favorite Things”, jednego z najważniejszych albumów w historii jazzu. Każdej audycji towarzyszyć będzie także play-lista na Spotify autorki, a w niej wybory muzyczne gościa danego odcinka.
Pierwszym gościem “Rzeczy ulubionych” będzie Artur Rojek, bo to od rozmowy z nim powstał pomysł na podcast. Drugą osobą zaproszoną przez Gacek będzie pisarka Katarzyna Bonda.
Anna Gacek pracowała 19 lat w radiowej “Trójce”. W marcu zakończyła współpracę ze stacją, w proteście przeciwko jej zniknięciu z anteny odszedł Wojciech Mann, a to spowodowało falę kolejnych odejść prezenterów.
Nowy podcast dostępny będzie w aplikacji Audioteka.pl. Przez 48 godzin od publikacji będzie dostępny za darmo dla wszystkich, a następnie dla członków Klubu Audioteki.