Kraj

ARC: Polki chętnie sięgają po suplementy diety

Najpopularniejszymi suplementami są te, które pozytywnie wpływają na włosy i paznokcie. Miejscem, gdzie respondentki najczęściej kupują suplementy diety, są apteki - wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Ponad połowa (58 proc.) klientek aptek i drogerii przyznaje, że zażywa suplementy diety. Podobny odsetek badanych (54 proc.) uważa, że suplementy diety mogą przynosić korzyści zdrowotne i można je zażywać bez ograniczeń. Najpopularniejszymi suplementami są te, które pozytywnie wpływają na włosy i paznokcie (57 proc.), środki poprawiające stan skóry (42 proc.) i wspomagające odchudzanie (23 proc.). Miejscem, gdzie respondentki najczęściej kupują suplementy diety, są apteki (79 proc.) – wynika z badania ARC Rynek i Opinia.

Suplementy diety są popularne wśród klientek aptek, drogerii i perfumerii, niezależnie od wieku respondentek.

Badanie zostało przeprowadzone przez ARC Rynek i Opinia metodą CAWI (ankiety online) na własnym panelu badawczym epanel.pl, w dniach 14-18.05.2015 r. wśród kobiet, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy kupiły dowolny produkt kosmetyczny i były osobami decyzyjnymi w zakresie tego zakupu. Próba N=700. Próba reprezentatywna dla ogólnopolskiej populacji internautów pod względem płci, wieku, wielkości miejscowości zamieszkania i województwa.