Zagranica

Arcadia Group bankrutuje przez wirusa

Właściciel marek Top Shop i Dorothy Perkins przekazał Deloitte administrowanie firmą.

Arcadia Group, właściciel marek Topshop, Topman, Wallis, Dorothy Perkins, Evans, Burton i Outfit, przegrywa z wirusem. Firma ma blisko 450 sklepów w Wielkiej Brytanii i 22 za granicą, a wczoraj złożyła wniosek o ochronę przed wierzycielami. Sieci odzieżowe nie wytrzymały dwóch lockdownów – obroty Arcadia Group drastycznie spadły. Wniosek o ochronę przed wierzycielami złożony przez Arcadia Group to największe pojedyncze bankructwo związane z pandemią.
Spółka miała problemy już wcześniej, we wrześniu 2018 r. spółka matka Taveta opublikowała niepokojące wyniki finansowe, a wówczas Arcadia zamknęła 100 sklepów. W ostatnim raporcie finansowym Taveta wykazała 177,3 mln funtów straty i spadek sprzedaży o 5 procent do 1,8 mld funtów.
Zarządcą masy upadłościowej została firma Deloitte, która poinformowała, że na razie nie będzie ogłaszanych zwolnień. Honorowane będą wszystkie zamówienia online, także te z weekendu obejmującego Black Friday. Obecnie zagrożonych jest 13 tys. miejsc pracy, a większość pracowników przebywa obecnie na przymusowych urlopach. W Polsce od 2017 r. obecna jest marka z portfolio Arcadia Group – Topshop. 

(Marketing Week)