M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Legg Mason będzie zachęcał do IKE

Maciej Burlikowski | 18 października 2011, 06:00

Legg Mason TFI, które prowadzi obecnie ok. 2 tys. indywidualnych kont emerytalnych, inwestuje w reklamę, licząc na pozyskanie w ciągu roku kilkunastu tysięcy nowych klientów.

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Legg Mason TFI SA zdecydowało się na szeroką kampanię reklamową, w której będzie zachęcało do samodzielnego odkładania na przyszłą emeryturę w ramach Indywidualnych Kont Emerytalnych. Chociaż towarzystwo oferuje IKE od siedmiu lat, to do tej pory otworzyło ich zaledwie 2 tys., na których zgromadzono ok. 23 mln zł.

Jak twierdzą przedstawiciele towarzystwa, od początku roku obserwują wzmożone zainteresowanie Polaków IKE, co ich zdaniem wynika z "demontażu systemu emerytalnego” (czyli obowiązkowego tzw. II filaru ubezpieczeń emerytalnych) przez dotychczasowy rząd (od 1 maja br. składki przekazywane do OFE zostały zmniejszone z 7,3 proc. do 2,3 proc. Pozostałe 5 proc. składki trafia na specjalne indywidualne subkonta w ZUS).

Dlatego Legg Mason zdecydował się na intensywną kampanię reklamową, którą będzie prowadził do 27 listopada. Głównymi mediami będą telewizja (trzy spoty reklamowe "Belka”, "Tenis”, "Raj” emitowane w TVN, TVP1, TVP2, TVN Style, Turbo, TVN24, Canal+, AXN, Ale Kino!, Canal+ Sport, National Geographic, Planete, Discovery, Animal Planet, Polsat Sport) i internet (m.in. Gazeta.pl, Wp.pl, Onet.pl).

Za kreację kampanii odpowiadają agencja reklamowa Lemoniada i agencja interaktywna Fuero, a za planowanie i  zakup mediów - dom mediowy Starcom.

TFI liczy, że dzięki kampanii w ciągu roku pozyska kilkanaście tysięcy klientów IKE.

- W mojej ocenie najprostszym miernikiem świadomości inwestorów jest liczba osób mająca i zasilająca rachunek Indywidualnego Konta Emerytalnego – twierdzi Tomasz Jędrzejczak, prezes Legg Mason TFI SA. Według niego IKE może mieć charakter czysto oszczędnościowy – gdy wpłacamy na nie regularnie niewielkie kwoty – lub wręcz inwestycyjny, gdy wykorzystujemy pełny limit środków, które możemy wpłacić w ciągu jednego roku. - To elastyczne rozwiązanie, które daje nam niezależną od świadczeń państwowych emeryturę, a przede wszystkim daje możliwość uniknięcia podatku od zysków kapitałowych - dodaje Jędrzejczak.

Według danych Komisji Nadzoru Finansowego, na które powołują się przedstawiciele Legg Mason, po kilku latach regularnych spadków liczba kont IKE w pierwszej połowie tego roku nieznacznie wzrosła i na koniec czerwca br. wynosiła ok. 799 tys.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,