M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Czas heretyków

( red. ) | 22 grudnia 2011, 06:00

Kiedy zmarł Steve Jobs, pisałem o okazjonalnej autopromocji dubajskiej agentury DDB. Z niesmakiem pisałem. Dziś piszę z trudnościami, bo ręce uciekają z klawiatury, same składając się do braw - pisze Tomasz Ciechański, copywriter i brand consultant.

Piszę to ze smakiem, aprobatą, a wręcz zachwytem i szczerym uśmiechem. No i nie o DDB, ale o francuskiej agencji Herezie.

Można sobie zobaczyć stronę agencji: https://www.herezie.com/ (urzekające jest użycie łaciny).
Nie wiem, w jakim plebiscycie, konkursie, rankingu Herezie wybrano najlepszą młodą (nową) agencją, nie wiem, z kogo składała się kapituła, ale wiem, że komunikat autopromocyjny Herezie się udał. Odważnie, kontrowersyjnie, ostro, prosto, dobitnie – brawo!

Już widzę zastępy hipokrytów o czerwieniejących obliczach. Słyszę piętnujące okrzyki i bełkot poprawności... Przecież osesek z przerośniętymi atrybutami to skandal pedofilsko-pornograficzny! Należy natychmiast powołać inkwizycyjną radę etyki i ekstraordynaryjną komisję śledczą, która zbada, a potem ukróci niecne praktyki reklamowych heretyków. Drewno i smoła na stos już gotowe, zanim zapadnie wyrok.

Być może faktycznie autopromocja francuskiej agencji, może wydać się komuś niesmaczną herezją, ale proszę wziąć pod uwagę, że to jakkolwiek by było, świat reklamy. Ja tam Herezie gratuluję pomysłu i odwagi – podoba mi się, co zrobili.

Zanim ktoś ciśnie kamień lub podpali stos, niech przypomni sobie, że heretykom często zawdzięczamy rozwój cywilizacyjny – wystarczy wspomnieć pewnego astronoma, rodaka. Inkwizycja to epigoni i strażnicy starego, bezpiecznego porządeczku, którzy boją się nowości, wobec której okażą się nieprzydatni. Heretycy niosą zazwyczaj kaganek wątłego, lecz odważnego, ożywczego światła, wolności i różnorodności. Miejmy choć trochę sympatii dla heretyków. In absentia lucis tenebrae vincunt...

 

Czytaj więcej na temat: , , ,