M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Pierwszy samodzielny sklep Google

Tomasz Wygnański | 10 lutego 2012, 06:00

Internetowy gigant planuje uruchomienie tradycyjnego punktu detalicznego w Dublinie.

Informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Google'a i pochodzą z wniosków o zgody na budowę sklepu wystosowanych do władz lokalnych w Dublinie. Sklep miałby powstać w pobliżu europejskiej centrali firmy i mieć powierzchnię około 123 mkw.

Do tej pory Google nie miał regularnego sklepu. W ub.r. uruchomił jednak w Londynie wyspy u detalistów, takich jak Currys i PC World, gdzie prezentował notebooki z systemem operacyjnym Google Chrome, tzw. Chroemebooki. Sklep Google działa też wewnątrz głównego biura koncernu w Mountain View w Kalifornii, ale jest on dostępny tylko dla pracowników.

Nie wiadomo do końca, co Google miałby sprzedawać w nowym punkcie w Dublinie. Być może oprócz wspomnianych Chromebooków chodzi o telefony komórkowe firmy Motorola, którą Google niedawno przejął (w Europie transakcja czeka na akceptację regulatora).

Apple, który jest największym konkurentem Google'a na rynku systemów operacyjnych do telefonów komórkowych, dysponuje obecnie na całym świecie liczbą 361 sklepów.

(Bloomberg)

Czytaj więcej na temat: , , ,