M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Doleżych w czeskiej Sanomie, powstał polski oddział

Joanna Dziwisińska | 28 czerwca 2012, 06:00

Po kilku latach pracy w G+J Polska Agnieszka Doleżych pokieruje czeskim oddziałem koncernu mediowego Sanoma. Koncern uruchomił także spółkę Sanoma Poland.

Agnieszka Doleżych obejmie stanowisko CEO Sanoma Media w Pradze. Zastąpi na tym stanowisku Josefa Havelka, który odszedł z firmy. Oddział czeski wydaje 10 magazynów kolorowych i prowadzi kilkanaście serwisów WWW. Do tytułów Sanomy w Czechach należą m.in."National Geographic", "Marie Claire", "Story" oraz "Kvety", najstarszy czeski tygodnik wydawany bez przerwy od II połowy XIX wieku.

Ostatnio Doleżych pracowała dla Gruner+Jahr, gdzie zajmowała stanowisko wydawcy czasopism luksusowych. Wcześniej była m.in. dyrektorem marketingu i PR w wydawnictwie Media Express, ówczesnym wydawcy "Super Expressu" (obecnie Murator).

Koncern Sanoma powołał w Polsce spółkę Sanoma Poland, której prezesem jest Heike Rosener. Jest ona także szefem Sanomy na region Russia & CEE i zarządza 10 krajami. Jej siedziba znajduje się w Warszawie. Koncern jest właścicielem wydawnictwa Nowa Era oraz spółki Young Digital Planet w Gdańsku. Obie firmy należą do dywizji learning w Sanomie. Na razie nieznane są szczegóły powołania polskiego oddziału koncernu.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,