M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Grupa Żywiec wprowadzi nowe piwo Desperados Red

Maciej Burlikowski | 28 czerwca 2012, 06:00

Nowy wariant będzie odpowiedzią na Redd's Cranberry.

Grupa Żywiec postanowiła poszerzyć rodzinę piw smakowych Desperados i w lipcu wprowadzi na rynek nowy wariant tej marki – Desperados Red. Sam producent przyznaje, że ta wersja była długo oczekiwana na polskim rynku. Znali ją m.in. Polacy odwiedzający Francję, rodzimy kraj tej marki.

Desperados Red to piwo o smaku guarany i egzotycznej cachaçy.

– Nowy Desperados o orzeźwiającym smaku guarany jest doskonałą propozycją dla tych, którzy lubią imprezować do samego rana. Dlatego też sprawdzi się zarówno na domówkach w gronie przyjaciół, jak i na imprezach klubowych. Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowego wariantu Desperadosa, gdyż był on długo oczekiwany w Polsce przez sympatyków marki – mówi Anna Wood, brand manager marki Desperados.

Ta wersja Desperados Red została zaplanowana specjalnie na polski rynek, gdyż zawiera unikatową ilość alkoholu (6 proc., na innych rynkach jest mniej). Będzie on sprzedawany w butelkach o pojemności 400 ml, w cenie 4,39 zł (cena sugerowana).

Wprowadzeniu na rynek nowego wariantu marki Desperados towarzyszyć będzie szereg działań promocyjnych, wśród których są kampania reklamowa, kampania OOH oraz działania w punktach sprzedaży. Reklamy Desperadosa przygotowuje francuska agencja reklamowa DCS, zaś planowaniem i zakupem mediów dla Grupy Żywiec zajmuje się dom mediowy OMD Macroscope (do końca br.).

O planach wprowadzenia Desperados Red pisaliśmy już w MMP24 23 kwietnia br.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,