M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Bernd Buchholz rezygnuje z uczestnictwa w zarządzie Bertelsmanna

( red. ) | 30 sierpnia 2012, 06:00

Nieporozumienia CEO Gruner+Jahr ze spółką matką - Bertelsmannem.

Od dłuższego czasu gęstniała atmosfera między CEO Bertelsmanna Thomasem Rabe a Berndem Buchholzem, CEO Gruner + Jahr. Podzieliły ich m.in. pomysły biznesowe, a dodatkowo Gruner + Jahr odnotowało bardzo słaby kwartał. Bernd Buchholz zrezygnował z członkostwa w zarządzie Bertelsmanna, ale formalnie pozostaje CEO Gruner + Jahr. Najprawdopodobniej jego odejście to kwestia czasu, jednak Bertelsmann będzie musiał mu zaproponować odprawę za zakończenie współpracy przed wygaśnięciem kontraktu.

Prezes G+J był niezadowolony z rozwiązań Bertelsmanna, który nie brał pod uwagę jego propozycji i pomysłów. Kiedy Buchholz zamierzał kupić brytyjską firmę badawczą rynku YouGov, w ostatniej chwili zatrzymał go Thomas Rabe. Buchholz miał przygotowany kontrakt na przejęcie za 100 milionów euro i musiał w ostatniej chwili odwołać wszystkie działania.

Bertelsmann chce obecnie bardziej scentralizowanego imperium medialnego i zależy mu na usprawnieniu funkcjonowania koncernu. Grupa składa się z czterech głównych obszarów: telewizji (RTL), księgarni (Random House), branży czasopism (Gruner + Jahr) i branży usług (Arvato). Wcześniej te podmioty działały stosunkowo niezależnie.

(Horizont)

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,