M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

InPost zapowiada rewolucję na rynku pocztowym

Katarzyna Woźniak | 2 października 2012, 06:00

Na zagranicznych rynkach niebawem pojawią się automatyczne terminale pocztowe.

Firma wprowadza na rynek automatyczne terminale pocztowe, które będą kolejną rewolucją na rynku przesyłek po paczkomatach.

Nowa propozycja firmy łączy funkcjonalność paczkomatu, listomatu i bankomatu. Projekt realizowany jest we współpracy z NCR, producentem bankomatu.

Urządzenie zostało zaprezentowane po raz pierwszy podczas targów Post Expo w Brukseli. Międzynarodowi operatorzy wykazali duże zainteresowanie nowością Grupy Inter i pierwsze terminale będą testować jeszcze w 2012 r.

Ideą nowego produktu jest poprawa efektywności operatorów pocztowych, a w przyszłości – zastąpienie placówek pocztowych. Automaty pozwalają nie tylko nadać paczkę i ją odebrać, ale również wykonać przekazy pieniężne i opłacać rachunki. Urządzenie zapewnia całodobowy system obsługi.

Grupa Integer.pl kontynuuje zagraniczną ofensywę, która wiąże się z wprowadzeniem w całej Europie do końca 2016 r. ok. 16 tys. urządzeń do samodzielnego, całodobowego odbierania przesyłek. Do końca br. Grupa planuje przeznaczenie na rozwój usługi od 40 do 80 mln zł. Pięcioletni projekt międzynarodowej ekspansji realizowany wspólnie z Pine Bridge Investments, globalnym funduszem private equity, wyceniany jest na ok. 300 mln euro.

Czytaj więcej na temat: , , ,