M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Ekologiczna inwestycja Samsunga

( red. ) | 1 marca 2013, 06:00

Samsung ujawnia zdjęcia projektu planowanej inwestycji.

Samsung zaprezentował zdjęcia swojej przełomowej inwestycji San Jose, która ma pomóc firmie w rozszerzeniu swojej działalności w Stanach Zjednoczonych i pomóc przyciągnąć do Doliny Krzemowej jeszcze więcej specjalistów od technologii. Prace budowlane rozpoczną się w lipcu 2013 r., a kampus zaprojektowany przez NBBJ ma być gotowy w połowie 2015 r. Dzięki temu posunięciu Samsung chce podnieść poprzeczkę konkurencyjności wobec Apple. Konkurent w połowie 2011 r. zapowiedział realizację podobnej inwestycji, ale inspirowanej kształtem statku kosmicznego, a realizacja jest przewidziana na połowę 2016 r.

Kampus Samsunga obejmie dwie 10-piętrowe wieże, w których mają mieścić się obiekty badawcze, pokoje do badań, centrum danych, boiska sportowe i kawiarnie. Na większości pięter i na zewnątrz budynków mają mieścić się ogrody z żywymi roślinami, Samsung zapowiada również maksymalne wykorzystanie materiałów ekologicznych podczas budowy obiektu. Sąsiednie budynki mają łączyć specjalne podwyższone chodniki, które będą umożliwiały kontakt z naturą, a także swobodny przepływ informacji między pracownikami.

Celem nadrzędnym inwestycji jest stworzenie jak najlepszych warunków dla rozwoju kreatywności i technologii, ale jednym z ważniejszych są również ekologia i ekonomia. Biały metal, szkło i jasne zewnętrzne elewacje mają pomóc w oszczędności energii, a równocześnie zapewnić nieustanny dostęp naturalnego światła do wnętrza budynku. W budynku ma znaleźć pracę ok. 2500 osób.

(Popsop)

Czytaj więcej na temat: , ,