M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Marka Velvet wraz z fabryką w ręce funduszu i pracowników

Maciej Burlikowski | 27 marca 2013, 06:00

Kimberly-Clark finalizuje wycofanie się z Polski.

Koncern Kimberly-Clark sprzedał markę Velvet oraz fabrykę tych wyrobów (papier toaletowy, ręczniki, chusteczki itp.) w Kluczach w ramach tzw. wykupu menedżerskiego funduszowi Avallon MBO II i obecnemu zespołowi zarządzającemu kierowanemu przez Artura Pielaka oraz Marka Ściążkę, obecnie pełniących odpowiednio stanowiska dyrektora zarządzającego na Polskę i dyrektora fabryki.

Wartości transakcji nie ujawniono.

Avallon MBO II to fundusz wspierający transakcje wykupu menedżerskiego. Do tej pory w Polsce fundusze tej grupy uczestniczyły w ok. 80 podobnych transakcji w różnych sektorach.

Nowy zespół zarządzający fabryką w Kluczach będzie kierował przyszłymi samodzielnymi operacjami biznesowymi oraz produkcją i sprzedażą produktów pod marką Velvet i pod markami sieci detalicznych, do obecnych i nowych klientów. Finalizacja transakcji jest spodziewana w trzecim kwartale br.

Kimberly-Clark będzie sprzedawał w Polsce ograniczoną gamę produktów konsumenckich, w tym specjalistyczne majteczki dla niemowląt (DryNites, Huggies Little Swimmers, Pull Ups) oraz chusteczki nawilżane dla niemowląt Huggies - nowi właściciele polskiego przedsiębiorstwa otrzymają kontrakt na ich dystrybucję na naszym rynku.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,