M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Wizz Air będzie w pakiecie oferował przeloty z hotelem

Maciej Burlikowski | 4 lipca 2013, 06:00

Oferta ruszy w październiku. Wtedy też polscy turyści będą mogli polecieć z Wizz Air do Egiptu.

Węgierskie niskokosztowe linie lotnicze Wizz Air chcą sprzedawać w pakiecie nie tylko bilety lotnicze, ale także rezerwacje w hotelach. W październiku ruszy oferta Wizz Tours. Obejmie ona możliwość rezerwacji noclegów w 30 tys. hoteli na świecie. W pierwszej kolejności będzie dostępna w Polsce i na Węgrzech (w trzech wersjach językowych: polskiej, angielskiej i węgierskiej).

Wizz Air zapowiada, że choć to propozycja skierowana głównie do indywidualnego konsumenta, atrakcyjne oferty mają być także dostępne za pośrednictwem platformy internetowej dla agentów podróży.

Przewoźnik zapowiedział rozpoczęcie od 31 października br. nowych lotów z Warszawy i Katowic do Egiptu (Hurghada) w cenie od 289 zł (z Katowic) i 329 zł (Warszawa). Rejsy raz w tygodniu.

Z kolei dla amatorów sportów zimowych Wizz Air uruchomi również połączenia z Warszawy i Katowic do Grenoble (Francja), a także loty z Poznania do Mediolanu Bergamo (Włochy). W ramach rozwoju kierunków wschodnich startują także nowe połączenia między Warszawą i Charkowem, drugim pod względem wielkości miastem na Ukrainie. Będą się one odbywały dwa razy w tygodniu. Przewoźnik liczy na ukraińskich turystów i biznesmenów z obu krajów.

Wizz Air to trzecia co do wielkości linia lotnicza w Polsce. W I kw. br. przewiozła z i do naszego kraju 846,7 tys. pasażerów, o 11,2 tys. mniej niż w analogicznym okresie ub.r.

Czytaj więcej na temat: