M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Duże zmiany w RDC

Katarzyna Woźniak | 29 sierpnia 2013, 06:00

Radio zapowiada jesienną ramówkę, wzmacnia zespół i zmienia szefa muzycznego.

Od 2 września Polskie Radio RDC będzie miało nową ramówkę. Nowa oferta programowa ma być efektem strategicznych zmian, których celem jest pozyskanie nowych słuchaczy RDC na terenie Warszawy i Mazowsza.

Polskie Radio RDC ma być inteligentnym medium publicystyczno-muzycznym dla warszawiaków i mieszkańców Mazowsza. Na antenie mają być poruszane aktualne tematy z zakresu życia społecznego, gospodarczego i politycznego i kulturalnego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem stolicy i Mazowsza.
RDC deklaruje, że chce być radiem o wyrazistym charakterze i stylu, które nie epatuje tanią sensacją, jest politycznie uniwersalne, rzetelne i obiektywne.

Nowa oferta programowa RDC ma dać słuchaczom duży wybór audycji, przy zachowaniu proporcji 50 do 50 w relacji słów i muzyki. Na konferencji prasowej zarząd radia zapewnił również, że zaproponuje słuchaczom muzykę, którą trudno znaleźć gdzie indziej.
Nowa ramówka RDC będzie wspierana poprzez kampanię reklamową, której głównym motywem będzie "Poranek RDC" prowadzony przez Grzegorza Chlastę, a w piątkowej edycji przez Ewę Wanat.
Wprowadzeniu ramówki RDC będzie towarzyszyła oprawa muzyczna, której producentem jest kompozytor, aranżer i producent Jacek Piskorz, kierownik muzyczny wielu programów telewizyjnych, m.in. "Idola", "Jak oni śpiewają" oraz 46. Festiwalu w Opolu w 2009 r.
 
W redakcji publicystycznej pojawią się również nowe nazwiska: Tomasz Kwaśniewski (reporter "Dużego Formatu" i "Newsweeka"), Maciej Łubieński (współtwórca kabaretu "Pożar w burdelu", varsavianista), Misia Furtak (wokalistka zespołu Tres B), Michał Trzciński (didżej radiowy i klubowy, członek duetu Buenos Bros), Rafał Betlejewski (performer, założyciel Teatru Przezroczystego), Tomasz Stawiszyński (dziennikarz TVP Kultura, były szef publicystyki w "Newsweeku", redaktor działu kultura w "Dzienniku"), Andrzej Depko i Mika Urbaniak. W newsroomie RDC pojawią się trzy nowe osoby: Maciej Zientarski (Tok FM, panorama) i Karolina Wasielewska (Antyradio, Wawa, Eska Rock, Chilli Zet).

Na początku września Urszula Prussak-Dąbrowa obejmie stanowisko szefa muzycznego Polskiego Radia RDC. Będzie odpowiedzialna za oprawę muzyczną oraz brzmienie stacji. Przez ostatnie cztery lata pracowała w Grupie Radiowej Agory, gdzie zajmowała się programowaniem muzyki w Radiu Złote Przeboje, Radiu Roxy oraz tworzeniem portalu Tuba.fm. W RDC prowadzi audycję autorską "Piosenka jest kobietą”.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,