M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Plus: kolejne sądy odrzucają żądania Orange zakazu reklamy porównawczej z Neostradą

Maciej Burlikowski | 22 października 2013, 06:00

Sądy okręgowe w trzech kolejnych miastach odrzuciły wnioski Orange Polska o zakazanie reklamy Plusa, w której porównuje on swój internet mobilny ze stacjonarnym konkurenta.

Na przełomie sierpnia i września br. firma telekomunikacyjna Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus, rozpoczęła kampanię reklamową pod hasłem: "Internet w Plusie szybszy od Neostrady". Pisaliśmy o niej w MMP24 2 września br.

Oburzony tym Orange Polska (Telekomunikacja Polska SA) pozwał Plusa do sądu. Jako tzw. zabezpieczenia powództwa domagał się nakazu wstrzymania emisji tych reklam (zakazu kampanii). Nie poprzestał jednak na skierowaniu sprawy do sądu w Warszawie (obaj operatorzy w tym mieście mają swoje główne siedziby), ale wnioski złożył w sądach okręgowych w kilku miastach. Pod koniec września Plus informował, że wie o pięciu takich pozwach, poza Warszawą były to także: Gdańsk, Koszalin, Rzeszów i Bydgoszcz. Pisaliśmy o tym w MMP24 24 września br. Okazuje się, że wniosków było nawet więcej.

Jak informuje Plus, kolejne sądy albo odrzucają wnioski o zakaz reklamy, albo odsyłają sprawę do Warszawy.

Jako pierwszy decyzję o oddaleniu zabezpieczenia (czyli żądania zakazu emisji) podjął pod koniec września sąd w Warszawie. Pisaliśmy o tym w MMP24 27 września br.

Według informacji Polkomtela sąd w Rzeszowie stwierdził swoją niewłaściwość i przekazał sprawę do sądu w Warszawie, natomiast sądy we Wrocławiu i w Gdańsku odrzuciły wniosek Orange.

Spór Orange z Plusem oprócz sal sądowych miał także reklamową odsłonę – jeszcze we wrześniu pomarańczowy operator opublikował spoty reklamowe, w których wyśmiewał się z reklamy Plusa – pisaliśmy o tym w MMP24 tutaj.

Czytaj więcej na temat: , , , , ,