M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Acer ma nowego prezesa i globalnego CEO

( red. ) | 7 stycznia 2014, 06:00

Nowe stanowisko objął Jason Chen.

Od 1 stycznia Jason Chen objął stanowisko prezesa i globalnego CEO firmy Acer. Jego głównym zadaniem będzie przeprowadzenie Acera przez planowane zmiany. Chen zastąpił na tym stanowisku J.T. Wanga, który w grudniu odszedł z firmy.

Przewodniczący zarządu Acer Stan Shih będzie pracował również jako przewodniczący komitetu przemian. Chen również wejdzie w poczet członków komitetu i wspólnie z nimi będzie odpowiedzialny za opracowywanie inicjatyw zmian. Do jego kompetencji należeć będzie także wspomaganie komunikacji pomiędzy zarządem i zespołem zarządzania.

Janson Chen zanim dołączył do Acera pracował w TSMC, od 2005 r. na stanowisku wiceprezesa ds. rozwoju firmy, od 2008 r. zajmował stanowisko starszego wiceprezesa ds. międzynarodowej sprzedaży i marketingu. W latach 1991-2005 Chen był związany z firmą Intel, gdzie piastował wiele stanowisk w działach sprzedaży i marketingu. Do firmy Intel dołączył jako kierownik sprzedaży na Tajwanie, następnie został regionalnym kierownikiem sprzedaży w Chinach. Później awansował na wiceprezesa i głównego kierownika regionu Azji Pacyficznej. Z czasem Chen został wiceprezesem grupy sprzedaży i marketingu w centrali firmy w Stanach Zjednoczonych. Przed dołączeniem do Intel, w latach 1988-1991, Chen pracował dla IBM na Tajwanie.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,