M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Julia Ogińska szefem programowym w Fokus TV

Joanna Dziwisińska | 14 stycznia 2014, 06:00

Nowy kanał grupy ZPR-ów zatrudnił menedżera z Discovery.

Julia Ogińska objęła stanowisko dyrektora programowego i ds. zakupów kanału tematycznego Fokus TV. Jest to nowe stanowisko w firmie. Jej zadaniem jest opracowanie strategii programowej oraz zakup programów na potrzeby nowego kanału.

Fokus TV to nowy kanał telewizyjny o profilu edukacyjno-poznawczym. Jego start zaplanowano na kwiecień br. Właścicielem koncesji jest należąca do grupy ZPR spółka TV Spektrum, której prezesem jest Ewa Lampart.
Ogińska pracowała wcześniej w Discovery Networks Polska, gdzie z ramienia Discovery Enterprises International odpowiadała za wdrożenie i realizację strategii sprzedażowej oraz dystrybucję programów dokumentalnych z portfolio grupy na terenie Europy Środkowej oraz rynków wschodzących. W latach 2007-2011 pracowała w Telewizji Polskiej SA, gdzie odpowiadała m.in. za analizę rynku Europy Środkowej i Wschodniej pod kątem możliwości obrotu polskimi licencjami filmowymi, formatami programów i licencjami do innych utworów audiowizualnych, prowadzenie negocjacji oraz zawieranie umów z kontrahentami zagranicznymi w zakresie sprzedaży licencji polskich programów.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,