M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

IKEA przyzna 100 stypendiów

Katarzyna Woźniak | 4 czerwca 2014, 06:00

Firma zebrała 200 tys. zł na koncie i przeznaczy je na stypendia dla uczniów zaangażowanych społecznie i osiągających dobre wyniki w nauce.

IKEA zebrała ok. 200 tys. zł na koncie Funduszu Stypendialnego w ramach III edycji ogólnopolskiego programu "Na rodzinę można liczyć” prowadzonego we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja. Kwota ta ma wystarczyć na ufundowanie 100 stypendiów, które mają trafić do uczniów osiągających dobre wyniki w nauce i zaangażowanych społecznie.
Trzecia edycja programu "Na rodzinę można liczyć” była realizowana w sklepach IKEA od 31 marca do 11 maja br. W tym okresie za każde okazanie karty IKEA Family przy kasie firma przekazywała 50 gr na Fundusz Stypendialny. Uzyskany wynik oznacza, że klienci IKEA sięgnęli po swoje karty ok. 400 tys. razy.
Szkoły, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji programu, mogą nadsyłać zgłoszenia do 6 czerwca 2014 r. Zakwalifikowane placówki wybiorą przyszłych stypendystów.

W roku szkolnym 2014/2015 w pierwszej kolejności wsparcie otrzymają uczniowie, którzy angażują się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne – charytatywne, obywatelskie, proekologiczne czy kulturalne.
Program "Na rodzinę można liczyć” prowadzony jest od 2012 r. Jego celem ma być wspieranie rozwoju młodych ludzi oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w Polsce. Do tej pory IKEA zebrała na koncie Funduszu Stypendialnego prawie 780 tys. zł. Środki z dwóch pierwszych edycji zostały przeznaczone na stypendia dla 289 uczniów ze 136 szkół w całej Polsce, a w ramach trzeciej ufundowanych zostanie 100 kolejnych stypendiów.

Czytaj więcej na temat: ,