M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Ramiro Lafarga Brollo nowym prezesem UPC Polska

Maciej Burlikowski | 9 czerwca 2014, 06:00

Argentyńczyk zajmie miejsce Simona Boyda, który po 16 latach kierowania polską spółką odszedł pod koniec ub.r. na emeryturę.

Liberty Global, właściciel UPC Polska, największego w kraju operatora kablowego, na nowego prezesa polskiej spółki mianowało Ramiro Lafarga Brollo. Pochodzący z Argentyny menedżer ostatnio (od 2011 r.) był dyrektorem zarządzającym operatora komórkowego O2 Słowacja. Wcześniej pracował w Ameryce Południowej: od 2002 r. w Grupie Telefonica, w tym m.in. jako dyrektor sprzedaży w Telefonica Chile i Telefonica Sao Paulo (Brazylia), jak również jako dyrektor sprzedaży i obsługi klientów w Movistar Chile. Oprócz argentyńskiego ma również obywatelstwo włoskie.

Zastąpi Simona Boyda, który pod koniec ub.r. po 16 latach kierowania UPC Polska odszedł na emeryturę.

- Ramiro wniesie do UPC Polska duże doświadczenie z rynku telekomunikacyjnego (…). Jego praktyczna znajomość dynamicznego rynku telekomunikacyjnego, w tym segmentu mobilnego, doskonale wpisuje się w działania prowadzone przez UPC w Polsce, na największym rynku Liberty Global w regionie CEE - mówi Betzalel Kenigsztein, dyrektor zarządzający Liberty Global na Europę Środkową i Wschodnią.

W tym roku UPC Polska zamierza się skupić na wdrażaniu i rozwijaniu wprowadzonej niedawno platformy Horizon. Jednak w przyszłym roku ma ujrzeć światło dzienne oferta telefonii mobilnej tego operatora.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , ,