M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Bauer wygrywa w sądzie z Edipresse

Maciej Florek | 27 czerwca 2014, 06:00

Sprawa dotyczy faktów z 2011 r., kiedy wydawnictwo Edipresse poinformowało media o tym, że przy zmianach wprowadzonych w czasopiśmie "Show" Wydawnictwo Bauer miało rzekomo korzystać z koncepcji konkurenta.

Sąd Okręgowy w Warszawie ogłosił wyrok w sprawie Wydawnictwa Bauer przeciwko Edipresse o ochronę dóbr osobistych i zakazanie czynów nieuczciwej konkurencji. Sąd nakazał Edipresse między innymi opublikowanie przeprosin w kilkunastu tytułach prasowych i serwisach internetowych, między innymi w największych polskich dziennikach, zakazując jednocześnie Edipresse rozpowszechniania w mediach nieprawdziwych według sądu  komentarzy albo sugestii w wyżej wymienionej sprawie. Ponadto sąd nakazał Edipresse wpłacenie wnioskowanej przez Bauera sumy 100 tys. zł na rzecz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.

W 2011 r. wydawnictwo Edipresse poinformowało media o tym, że przy zmianach wprowadzonych ostatnio w  czasopiśmie "Show” Wydawnictwo Bauer miało rzekomo korzystać z koncepcji Edipresse. Jednocześnie oskarżyło Wydawnictwo Bauer o pozyskanie tych informacji w sposób nieuczciwy, od byłego pracownika Edipresse.

Wyrok jest nieprawomocny.

Edipresse poinformowało, że nie zgadza się z wyrokiem sądu I instancji. W przekonaniu wydawnictwa nie doszło do naruszenia dóbr osobistych i firma będzie odwoływać się od wyroku.