M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Agora powołuje wydawców regionalnych "Gazety Wyborczej"

Joanna Dziwisińska | 4 sierpnia 2014, 06:00

Wydawca mianuje koordynatorów regionalnych.

Agora utworzyła w największych miastach Polski nowe stanowiska wydawców regionalnych "Gazety Wyborczej". Będą oni odpowiedzialni za wszystkie działania wydawnicze i wyniki biznesowe oddziałów "Wyborczej" w danym regionie.

Wydawcy regionalni zostali powołani w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, a wkrótce także w Katowicach. Odpowiadają oni za wszystkie wydania lokalne (prasowe i internetowe) dostępne w danym regionie. Ich zadaniem jest koordynacja pracy redakcji i działów sprzedażowych przy ścisłej współpracy z redaktorami naczelnymi wydań lokalnych i dyrektorem sprzedaży regionalnej, a także czuwanie nad kolportażem i promocją.

Na nowe stanowiska zostali mianowani: Ilona Byra we Wrocławiu (dyrektor sprzedaży regionu), Katarzyna Owczarek-Pukaczewska w Łodzi (dyrektor sprzedaży regionu), Jan Grzechowiak w Gdańsku (redaktor naczelny), Józef Stachów w Krakowie (redaktor naczelny), Włodzimierz Bogaczyk w Poznaniu
(redaktor naczelny). W Katowicach nie został jeszcze wybrany wydawca regionu. Wydawcy regionalni, którzy pełnili do tej pory funkcje szefów redakcji - w Gdańsku, Krakowie i Poznaniu - będą łączyli obie role, ale nie dłużej niż do końca tego roku.

Czytaj więcej na temat: , , , , , ,