M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Roman Osica w Radiu Zet

Katarzyna Woźniak | 11 sierpnia 2014, 06:00

Nowy dziennikarz w stacji będzie zajmował się głównie dziennikarstwem śledczym.

Roman Osica dołącza do zespołu dziennikarzy Radia Zet (Grupa Eurozet). Będzie się zajmować m.in. dziennikarstwem śledczym oraz współprodukcją "Wiadomości Radia Zet". Nowym redaktorem wydania Radia Zet został Michał Adamiuk.

Osica zacznie pracę w stacji w połowie sierpnia. We wrześniu dołączy także do zespołu producentów odpowiedzialnych za kontent "Wiadomości Radia Zet".

Osica zaczynał karierę dziennikarską w miesięczniku "Kino”. Następnie pracował w Polskim Radiu, a od 1997 r. w Radiostacji. Przez 15 ostatnich lat był związany z RMF FM. W 2012 r. został laureatem nagrody Grand Press w kategorii News. Jest wokalistą zespołu Poparzeni Kawą Trzy, gdzie gra również na saksofonie.

Michał Adamiuk jako redaktor wydania zastąpił Dorotę Goluch, która w czerwcu rozstała się z Radiem Zet. Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2006 r. w Akademickim Radiu Centrum w Lublinie. Później pracował w Radiu Vox FM/Radiu Plus w Krakowie, a przez ostatnie trzy lata był związany z Radiem Eska. Współpracował również m.in. z TVN Turbo.


Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , ,