M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Na rynku debiutuje energetyk z dodatkiem ekstraktu z konopi

Katarzyna Woźniak | 11 maja 2015, 06:00

Firma IBI wprowadza napój funkcjonalny Gold Grass.

Firma IBI Sp. z o.o. wprowadza na polski rynek napój energetyczny Gold Grass i przekonuje, że oprócz właściwości pobudzających ma zawiera również inne przydatne składniki funkcjonalne. Zawiera m.in. ekstrakt z konopi. Firma podkreśla, że produkt spełnia wszystkie wymagania zdrowotne i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

Produkt ma nie zawierać THC, a w składzie ma oprócz ekstraktu z konopi (Cannabis sativa) kofeinę, taurynę oraz witaminy: niacynę (B3), kwas pantotenowy (B5), wit. B6, B12. Jak zapewnia biuro prasowe dystrybutora, pierwsza dostawa produktu Gold Grass dotarła już do importera w Wielkiej Brytanii, a niebawem pierwsza partia dotrze do krajów Beneluksu. Firma IBI Sp. z o.o. zamierza dotrzeć ze swoim produktem do innych krajów w Europie Zachodniej, ale dostrzega również potencjał w Europie Wschodniej.
Firma zapytana o to, czy nie miała problemów z wprowadzeniem produktu na rynek, odpowiada, że "ekstrakt z ziaren konopi jest środkiem leczniczym, dlatego konopi nie potrzebowaliśmy jakichkolwiek pozwoleń z wyjątkiem certyfikatu, który posiada takowy produkt. Jest coraz więcej doniesień naukowych o korzyściach zdrowotnych konopi siewnych".
 
Do końca roku firma IBI Sp. z o.o. wprowadzi na rynek kolejną innowację napojową z grupy napojów funkcjonalnych. Plany ewentualnego wsparcia marketingowego nie są znane.