M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

"Przegląd Sportowy": mecze Ekstraklasy przez kolejne cztery lata w NC+; powraca Eurosport

Maciej Burlikowski | 12 czerwca 2015, 06:00

Spółka zarządzającą rozgrywkami oficjalnie nie komentuje.

Wczoraj ”Przegląd Sportowy” (Ringier Axel Springer Polska) ujawnił, że spółka Ekstraklasa SA, zarządzająca rozgrywkami najwyższej ligi piłkarskiej w kraju, zdecydowała, że prawa do ich transmisji telewizyjnych na kolejne cztery lata sprzeda firmie Canal+, należącej do ITI Neovision, operatora platformy telewizji satelitarnej NC+.

Zmianą, względem poprzedniego okresu, będzie fakt, że sublicencję na pokazywanie na żywo wybranych spotkań (pierwszy mecz piątkowy i jeden poniedziałkowy) uzyska także telewizja Eurosport (Discovery Communications). Przypomnijmy, że Eurosport 2 pokazywał mecze Ekstraklasy w sezonach 2011/12 – 2013/14.

Według informacji ”PS" Ekstraklasa wciąż jednak negocjuje m.in. z Telewizją Polską (TVP), gdyż chciałaby, aby publiczny nadawca transmitował więcej niż cztery mecze w sezonie.

Na razie Ekstraklasa SA doniesień gazety nie komentuje.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. w mediach pojawiły się nieoficjalne doniesienia, jakoby operator komórkowy T-Mobile Polska po czterech latach zamierzał zrezygnować z bycia sponsorem tytularnym Ekstraklasy. Z kolei od lipca br. zmieni się prezes Ekstraklasy – Bogusława Biszofa, który kieruje spółką od lipca 2012 r., zastąpi Dariusz Marzec, ostatnio p.o. dyrektor zarządzający w klubie Legia Warszawa (patrz news w MMP24.pl z 26.05.2015 r.).

Rozgrywki kolejnego sezonu Ekstraklasy wystartują 17 lipca br.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , ,