M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Grzegorz Długosz nowym prezesem Polskiego Standardu Płatności

Maciej Burlikowski | 16 czerwca 2015, 06:00

Adam Malicki, dotychczasowy prezes, pozostaje w firmie; nowym wiceprezesem został Dariusz Mazurkiewicz.

Grzegorz Długosz, dotychczasowy (od kwietnia 2014 r.) wiceprezes Polskiego Standardu Płatności (PSP), spółki powołanej przez konsorcjum banków do wdrożenia i promocji wspólnego standardu płatności mobilnych pod marką Blik, został jej nowym prezesem.

Adam Malicki, który zarządzał PSP od momentu jej powstania, pozostaje w spółce, jednak będzie pełnił inną funkcję (jaką, tego jeszcze nie ujawniono).

Grzegorz Długosz w zarządzie PSP odpowiadał za rozwój biznesu płatności. Z branżą finansową związany jest od ponad 20 lat. W przeszłości pełnił funkcję członka zarządu First Data Polska, odpowiadał za linię biznesową usług dla banków i instytucji finansowych. Wcześniej m.in. współtworzył Inteligo oraz wprowadzał produkty kartowe w Banku Millennium. Z wykształcenia jest matematykiem, absolwentem Uniwersytetu Marie Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Jednocześnie rada nadzorcza PSP powołała Dariusza Mazurkiewicza, dotychczas dyrektora departamentu rozwoju produktów, na stanowisko wiceprezesa. Mazurkiewicz od 2010 do 2014 r. był prezesem SkyCash Poland. W przeszłości zajmował również stanowiska prezesa Bauer-Weltbild Media oraz wiceprezesa i dyrektora finansowego Interia.pl. Jest absolwentem zarządzania finansami na Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Udziałowcy PSP to sześć banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank oraz PKO Bank Polski.

Działania reklamowe mające wypromować system mobilnych płatności i markę Blik szykują agencja reklamowa Change oraz dom mediowy Starcom.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , , , , , , ,