M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

EBU: Przyjrzymy się zmianom w polskich mediach publicznych

Piotr Machul | 15 stycznia 2016, 06:00

Europejska Unia Nadawców czeka na ocenę nowelizacji polskiej ustawy medialnej przez Komisję Europejską.

Europejska Unia Nadawców (EBU), organizacja zrzeszająca nadawców publicznych, poinformowała, że oczekuje na ocenę zmian prawnych w Polsce, którą w najbliższych tygodniach przygotuje Komisja Europejska. Przedmiotem zainteresowania EBU jest nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, na mocy której m.in. zmieniono zarządy TVP i Polskiego Radia. Od decyzji Komisji EBU uzależnia swoje dalsze kroki związane z sytuacją medialną w Polsce.

Ingrid Deltenre, dyrektor generalna EBU, powiedziała, że w ocenie władz organizacji w obecnej formie polska ustawa medialna jest sprzeczna z podstawowymi zasadami i wypracowanymi europejskimi standardami ładu medialnego.

Dodała, że EBU jest świadoma, że zmiany prawne wprowadzone ostatnio w Polsce to tylko początek bardziej fundamentalnej reformy w mediach publicznych. Kierownictwo organizacji zadeklarowało chęć współpracy przy przygotowywaniu nowych rozwiązań prawnych.

Jednocześnie zapewniło, że pojawiające się ostatnio w mediach pogłoski o możliwym wykluczeniu Polski z konkursu piosenki Eurowizji nie mają pokrycia w rzeczywistości, a Polska jako pełnoprawny członek EBU ma prawo w pełni uczestniczyć we wszystkich aktywnościach tej organizacji.

Czytaj więcej na temat: , , ,