M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Piotr Lenarczyk dyrektorem programowym Fokus TV

Piotr Machul | 23 lutego 2016, 06:00

Zmienia się także struktura zarządzania kanałem.

Piotr Lenarczyk, dotychczas pełniący funkcję zastępcy dyrektora ds. zakupów programowych, obejmuje stanowisko dyrektora programowego Fokus TV. Zmienia się także struktura zarządzania kanałem. Katarzyna Sikorska-Jędral, nadzorująca dział produkcji własnych, będzie podlegać bezpośrednio Ewie Lampart, dyrektorowi zarządzającemu Fokus TV i prezesowi zarządu spółki TV Spektrum. Dotychczas dział ten podlegał dyrektorowi programowemu Fokus TV. Hanna Baka, dotychczasowy dyrektor programowy Fokus TV, rozstaje się z firmą.

Piotr Lenarczyk związany jest z kanałem Fokus TV od lipca 2014 r. Początkowo pełnił funkcję szefa programmingu, a następnie zastępcy dyrektora ds. zakupów programowych.

Karierę w mediach rozpoczął w londyńskim Technicolor Network Services w roku 2001, pracując m.in. przy tworzeniu nowych kanałów tematycznych. Od 2005 r. związany był z TVP, gdzie pełnił m.in. funkcję dyrektora Biura Współpracy Międzynarodowej i Handlu. Po zakończeniu w 2009 r. współpracy z TVP odpowiadał za kilka krajowych i europejskich projektów koprodukcyjnych. W roku 2013 rozpoczął współpracę z firmą Polcast, gdzie zajmował się programowaniem i zakupami programowymi dla nowych kanałów tematycznych.

Fokus TV to bezpłatna telewizja poświęcona odkrywaniu świata, pasjom i stylom życia. Jest dostępna w całej Polsce za pośrednictwem naziemnej platformy cyfrowej MUX1, w większości sieci kablowych, na platformach NC+, Cyfrowy Polsat i Orange oraz w streamingu internetowym.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , , , ,