M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Angry Birds bohaterami produktów ZPC Otmuchów

Katarzyna Woźniak | 30 marca 2016, 06:00

Producent słodyczy pozyskał licencję na wykorzystanie wizerunku bohaterów kreskówki i gry - to pierwszy tego typu projekt producenta.

Bohaterowie "Angry Birds” pojawią się niebawem na produktach firmy ZPC Otmuchów. Producent słodyczy i słonych przekąsek pozyskał licencję i będzie produkować żelki, produkty śniadaniowe, batony i mleczka, wykorzystując tę markę. To pierwszy tego typu projekt dla Grupy, a w przyszłości możliwa jest współpraca z kolejnymi silnymi licencjami.
Jak informuje biuro prasowe spółki, do tej pory grę "Angry Birds" ściągnęły na swoje urządzenia mobilne ponad dwa miliardy użytkowników na całym świecie, a w każdym miesiącu gra w nią ok. 60 milionów ludzi. To jeden z największych przebojów w historii gier na smartfony i tablety. W tym roku do kin wejdzie również film z bohaterami serii w rolach głównych.
Na półki polskich sklepów produkty Otmuchowa spod znaku "Angry Birds" trafią w kwietniu. Ich wprowadzeniu do oferty towarzyszyć będą szerokie działania promocyjne, w tym m.in. konkurs dla klientów, gdzie do wygrania przewidziane są nagrody.
W ramach umowy ZPC Otmuchów pozyskał licencję na okres dwóch lat, a sprzedaż produktów ma odbywać się we wszystkich sieciach handlowych oraz rynku tradycyjnym na terenie całej Polski.
ZPC Otmuchów to jeden z największych producentów słodyczy, przekąsek i wyrobów śniadaniowych w Polsce. W ofercie ma produkty brandowe, jak również działa w sektorze private label.