M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Vice Media kupuje Pulse Film

( red. ) | 30 marca 2016, 06:00

Niezależne studio kontentowe miało w najbliższym czasie wystartować z autorskim programem w jednym z brytyjskich kanałów telewizyjnych.

Vice Media, firma mediowa nastawiona na młodych odbiorców, ogłosiła, że kupuje Pulse Film - niezależne studio filmowe skupiające się na produkcji treści kontentowych. Pulse Film w ciągu najbliższych tygodni miało wystartować z własną produkcją w jednym z brytyjskich kanałów telewizyjnych. Krok Vice Media jest konsekwencją współpracy podmiotów rozpoczętej w 2013 r.
Wiceprezes Vice podczas konferencji prasowej zapewniał, że Pulse nie straci niezależności, ale przejęcie pozwoli na wzmocnienie możliwości Vice w całej produkcji telewizyjnej, a także w telefonii komórkowej.
Wiosną ubiegłego roku Vice poinformował o planach stworzenia własnego kanału - Viceland, który wystartuje latem tego roku w Wielkiej Brytanii. Obecnie działa w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Stacji w Wielkiej Brytanii ma szefować Spike Jonze, nagrodzony Oscarem scenarzysta i reżyser.
Wcześniej w tym miesiącu Vice ogłosiło plany rozszerzenia działalności w Rosji i innych krajach Europy Wschodniej.
Pulse Film, które zostało założone w 2005 r. przez Thomasa Benskiego i Marisę Clifford, zatrudnia 130 osób w biurach w Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku, Paryżu i Berlinie.

(Campaign)

Czytaj więcej na temat: , , , ,