M&MP

MMP Magazyn Online
>MMP Magazyn Online handelextra.pl

Archiwum

Alior ma zgodę na przejęcie większości banku BPH

Maciej Burlikowski | 29 czerwca 2016, 06:00

Zdaniem urzędu antymonopolowego akwizycja nie zakłóci konkurencji na rynku.

Alior Bank dostał od Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodę na przejęcie znaczącej części aktywów banku BPH. Zgodnie z warunkami transakcji, ujawnionymi na początku kwietnia br., Alior za 1,53 mld zł przejmie część BPH odpowiedzialną za bankowość detaliczną (rachunki, lokaty, pożyczki gotówkowe, karty itp.) oraz dla małych i średnich firm, a także biznes korporacyjny.
Dzięki tej akwizycji Alior Bank znacząco umocni pozycję: jego aktywa wzrosną z 40 do 60 mld zł, dzięki czemu awansuje z 11. na 9. pozycję w sektorze.

Po dokonaniu transakcji BPH będzie samodzielnie prowadził nadal działalność hipoteczną oraz zarządzał funduszami inwestycyjnymi.

Od początku działalności dla Alior Banku pracują reklamowo agencja PZL oraz dom mediowy Maxus, natomiast dla banku BPH pracują agencja Saatchi & Saatchi oraz dom mediowy Starlink.

Alior Bank należy do grupy PZU, największego w kraju ubezpieczyciela (PZU jest właścicielem 29,22 proc. jego akcji), natomiast większościowym akcjonariuszem BPH jest amerykańska korporacja General Electric.

Czytaj więcej na temat: , , , , , , , ,